בנקים   בתי השקעות   קרנות פנסיה   חברות בטוח   יועצים   סוכני ביטוח   הדרכות פנסיוניות ופיננסיות   שימושון - Uzit   מילון   צור קשר
  אודות החברה   ניהול החיסכון הפנסיוני   תשואות   דירוג מניות   בורסה ושוק ההון   מצגת   בלוג אישי   profitrider   נדלן וצרכנות

קרן פנסיה -
האם הגודל כן קובע ?

במהלך מלחמת לבנון האחרונה פגע טיל במוסך הרכבת בנהריה, והרג לצערנו 8 מעובדי הרכבת, ופצע עובדים נוספים, רובם אנשים צעירים יחסית. ביום 31.7.06 פורסם בגלובס שרוב עובדי הרכבת מבוטחים בקרן פנסיה חדשה של חברת ביטוח, אשר מנהלת נכסים פיננסים של כ 735 מיליון ש"ח.

תשלומי נכות ושאירים שקרן הפנסיה תשלם לפצועים, לאלמנות וליתומי עובדי הרכבת מוערך בכתבה בכ 35 מיליון ש"ח, המהווים קרוב ל 5% מנכסי הקרן. עד כמה מסכנים תשלומים אלו את יציבות קרן הפנסיה שבה מבוטחים פועלי הרכבת ?

אחריות הדדית בקרן פנסיה
כידוע, בקרן פנסיה יש אחרויות הדדית בין העמיתים. תשלומי פנסיה, נכות ושאירים נגרעים מכל עמית על פי חלקו היחסי בצבירה הכללית. כלומר, העמיתים הם שמשלמים מכספם בקרן, לעמיתיהם שנפגעו. למזלם של העמיתים, ביטחה הקרן את רוב הנזק בביטוח משנה, שעליו יפול רוב נטל התשלומים, ולכן הגריעה בפועל מהצבירה של כל עמית תהיה כנראה פחות מ 1% מהצבירה.

אילו היה מדובר בקרן שמנהלת למשל 5 מיליארד ש"ח או יותר, הנזק היחסי לכל חבר היה כנראה קטן יותר. כנראה שבקרן פנסיה הגודל כן קובע.

קיזוזים מתשלומי ביטוח לאומי ו/או פעולות איבה/מלחמה: בתקנונים של חלק מהקרנות יש קיזוז של תשלומים ממשלתיים ו/או של ביטוח לאומי - מתשלומי הקרן לעמיתים בגין נכות או מוות. מכיון שאירועי נפגעים המוניים מתרחשים בדרך כלל בזמן העבודה במפעל - עשוי להיות "ניטרול" של סיכוני הקרן מול קיזוז התשלומים הממשלתיים, ולכן יתכן, שהגודל אולי לא כל-כך קובע...אתם תשפטו בעצמכם.

טלפון 03-5349801       נייד 054-4664151       yoashz@gmail.com

הוקם ופותח על ידי ארטויז'ן בע"מ