בנקים   בתי השקעות   קרנות פנסיה   חברות בטוח   יועצים   סוכני ביטוח   הדרכות פנסיוניות ופיננסיות   שימושון - Uzit   מילון   צור קשר
  אודות החברה   ניהול החיסכון הפנסיוני   תשואות   דירוג מניות   בורסה ושוק ההון   מצגת   בלוג אישי   profitrider   נדלן וצרכנות

ניהול הסדר פנסיוני - כמה שווה "ראש"

אוגוסט 2005

בכתבה בעיתון גלובס מחודש אוגוסט  2005 מצויין שסוכנות הביטוח שקל הדיחה את סוכנות הביטוח תמורה מניהול ההסדר הפנסיוני של חברת קריאו (שנרכשה מסאיטקס על ידי קודאק). על פי הכתבה, שקל זכתה במכרז לאחר שהציעה דמי ניהול מאוד נמוכים: 15 ש"ח לראש (ציטוט במקור...ככה סופרים כבשים ופרות...), וגם מיכון, מיחשוב ושקיפות נתונים לעובדים, ומערכת תומכת החלטות (מהנהלת קריאו הדגישו כי טרם נחתם הסכם). כיוון שעובדי קריאו מבוטחים בעיקר בחברת כלל, ותמורה היא סוכנות בית של כלל, המכה לתמורה קשה במיוחד.

לפני מספר שנים, דמי הניהול של שקל היו כ 45 ש"ח "לראש" לחודש. האם 15 ש"ח הם ירידה למחירי היצף שלא יכסו לשקל את עלויות השרות ? או שיש להם פלטפורמת שירות ממוחשבת ויעילה כל כך שהעלות השולית לקליטת עובדים נוספים נמוכה מ  15 ש"ח לחודש ? באיזה סוג של שירות לעובד מדובר ? האם רק באמצעות המחשב והאינטרנט ?יתכן שהקשר עם העובדים יהיה ברובו באמצעות דואר אלקטרוני (אי-מייל), וזה אמור להקטין לכאורה את עלויות השרות. בכל מקרה מדובר בשולי רווח נמוכים מאוד, ולאחר ניכוי הוצאות זה לא ניראה עסק רווחי במיוחד לשקל.

אנו רואים מלחמת חורמה בין חברות ביטוח, קופות גמל, קרנות פנסיה, ועכשיו גם בין הסוכנויות לניהול הסדרים פנסיוניים. (אפילו השימוש במילה הדחה מזכיר ליגה לכדורגל ולא ביטוח פנסיוני). ידוע שחברת מגדל הפסידה במשך 5 שנות ביטוח בריאות קבוצתי בתעשייה האוירית (או אולי מועדון חבר) כ 45 מיליון ש"ח, ולא ניגשה למכרז לחידוש הפוליסה. האם אנו עומדים בפני מצב דומה גם בניהול ההסדרים הפנסיוניים ? לדעתי המחיר יעלה בסופו של דבר, כי תמורת 15 ש"ח לחודש לא ניתן להערכתי להעניק שרות אישי ברמה הנידרשת על ידי עובדים וחברה כמו קריאו.

לכתבות נוספות
לחץ כאן

 

טלפון 03-5349801       נייד 054-4664151       yoashz@gmail.com

הוקם ופותח על ידי ארטויז'ן בע"מ