בנקים   בתי השקעות   קרנות פנסיה   חברות בטוח   יועצים   סוכני ביטוח   הדרכות פנסיוניות ופיננסיות   שימושון - Uzit   מילון   צור קשר
  אודות החברה   ניהול החיסכון הפנסיוני   תשואות   דירוג מניות   בורסה ושוק ההון   מצגת   בלוג אישי   profitrider   נדלן וצרכנות

לאן נעלמים המיליארדים ?

בכתבתו המצויינת של עירן פאר בעיתון גלובס (8.2.07) "היתרון הטכנולוגי של הבנקים" מציין הכתב, ש"בענף הביטוח מעריכים כי 10% מכספי הלקוחות מנותבים באופן שגוי" (!) נניח שחברות הביטוח גובות כ- 10 מיליארד ש"ח בשנה לביטוח חיים ומנהלים. האם יתכן שכמיליארד ש"ח בשנה מנותבים באופן שגוי ?

מי שמצוי ובעל נסיון בנושא זה הם סוכני ביטוח ועובדי חברות הביטוח. אם תשאלו אותם, יתכן שאכן זו התמונה שעשויה להתקבל. וכתב גלובס ממשיך: "חברות הביטוח מתקשות עד היום להנפיק ללקוחות סטטוס מצב חשבון, ולו באיחור של כמה חודשים. רק לפני כמה שבועות נאלץ המפקח על הביטוח ידין ענתבי לקנוס קרנות פנסיה בכמה מאות אלפי ש"ח על פיגור בדיווח לעמיתים. בבנקים פשוט אין דבר כזה: הבנקים יודעים לתת ללקוח תמונת מצב עדכנית בזמן אמת כמעט בכל התחומים. מערכות הסליקה, הפיצול והתפעול של הבנקים רחוקות שנות אור מאלה של חברות הביטוח או קרנות הפנסיה"

ועוד מאותה כתבה: "רק השבוע התלוננה סמנכ"לית המיחשוב של הפניקס, עדה מרקמן, כי מערכות המחשב של ענף הביטוח לא עומדות בקצב של הרגולציה".

בענף הביטוח טרם הפנימו לדעתי שמהר מאוד יגיע היום שלקוחות חברות הביטוח וקרנות הפנסיה ישוו את הדיווח האמין והשקיפות בחברות הביטוח לאלו של הבנקים - ואם החברות לא יערכו (בהשקעות של עשרות מיליוני דולרים) למיחשוב אינטרנטי של המאה ה- 21 - או שאולי יעבירו את התפעול לידי הבנקים, הן  עשויות לעמוד בפני העברות כספים של עד מיליארדים - מהפוליסות לבתי השקעות פרטיים.

דוחות קרנות הפנסיה לעמיתים
להגברת המידע והשקיפות, מציג האתר כיצד צריך להיראות לדעתנו דוח אמין ושקוף לעמיתי קרנות הפנסיה - שיתן להם בנוסף לצבירה ולכיסויים - גם את רמת הסיכון של קרן הפנסיה. להצעת מבנה הדו"ח לחץ כאן.

לפרטים נוספים צור קשר.

טלפון 03-5349801       נייד 054-4664151       yoashz@gmail.com

הוקם ופותח על ידי ארטויז'ן בע"מ