בנקים   בתי השקעות   קרנות פנסיה   חברות בטוח   יועצים   סוכני ביטוח   הדרכות פנסיוניות ופיננסיות   שימושון - Uzit   מילון   צור קשר
  אודות החברה   ניהול החיסכון הפנסיוני   תשואות   דירוג מניות   בורסה ושוק ההון   מצגת   בלוג אישי   profitrider   נדלן וצרכנות

הגרף הטכני של הזהב נוצץ

בחודש נובמבר 2005 באתי למכללה הפיננסית מגמות, ליום פתוח בנושא ניתוח טכני של ניירות ערך, בהדרכת המומחה אייל גורביץ. היה מפגש מרתק ומעניין, ולקחתי איתי ממנו מספר תובנות:

1. אם נייר ערך מדשדש יותר משנה ויש פריצה עם נפח מסחר עולה - זה עשוי להיות שינוי מגמה מובהק, ואפשר לשקול לקחת פוזיציה עם המגמה (לקנות או למכור לפי כיוון המגמה).

2. בעליה, אם עליית הגרף היא בזווית חדה מדי, עשוי להיות תיקון טכני מהיר למטה, עד 66% מגובה הקפיצה במחיר.

3. אם הגרף בעלייה מתונה ויציבה של 45%, זו המגמה הבטוחה והחזקה ביותר.

חזרתי בערב הביתה, ונכנסתי לאתרים של זהב. גיליתי משהו מעניין: מינואר ועד אוגוסט 2005, הזהב דישדש בין קו תמיכה 420 לקו התנגדות 430. באוגוסט היתה פריצה למעלה, ועד נובמבר 2005 הזהב הגיע ל 480 $ לאונקיה (11% +).

כתבתי באותו ערב מייל לאייל גורביץ, שנראה לי נכון לרכוש זהב, לפי מה שלמדתי ממנו בשיעור. לזה הוספתי את הערכותי על מצב הכלכלה האמריקאית, כפי שמתפרסם בעיתונים:

1. בועת הנדל"ן מתפוצצת. בלאס וגאס מייקל ג'ורדן וג'ורג' קלוני מוכרים את חלקם בקונדומיניום חדש, וכנראה שפחות מ 50% מהפרוייקטים על הנייר יממושו בשטח.

2. חובות משקי הבית בארה"ב כבדים מאוד, וזה משפיע על הקטנת הצריכה.

3. מחירי הבתים החדשים בירידה, וקונים רבים ימצאו עצמם עם משכנתא גדולה יותר מערך ביתם.

4. לראשונה מאז שנות המשבר של שנות ה 30, החיסכון של תושבי ארה"ב היה במינוס: הם צרכו יותר מאשר הרוויחו, ואולי לקחו גם הלוואה לצריכה שוטפת.

5. האיום הגרעיני האיראני, והבוץ של האמריאים בעירק.

6.החובות העצומים (טריליוני דולרים של אג"ח מדינה) של ארה"ב לסין, להודו ולשאר העולם.

למחרת (הזהב עדיין ב 480) נכנסתי לבנק כדי לרכוש נייר ערך שצמוד ב 100% לזהב – אבל לבנק אין נייר כזה !! נאלצתי לרכוש נייר שחשוף רק בחלקו לזהב. טוב, היום, 1/2/06 הזהב נמצא כבר ב 570 $ לאונקיה (32% + לעומת מחירו באוגוסט 2005), ולפי הסימנים הכלכליים שמסביב, הוא כנראה ימשיך לעלות, והרבה.

קניתי גם את הספר "שיטת הנתוח הטכני של ניירות ערך" של זיו סגל וחברים (מומלץ ביותר !) וגם את הספר "זכרונותיו של סוחר מניות בוול סטריט" על בחור צעיר בתחילת המאה העשרים, שפעל בשיטת הנתוח הטכני וזכה להצלחה ענקית (מומלץ ביותר). ואם כבר מדברים על ספרים, אז מומלץ כמובן גם  לרכוש את הספר על גדול המשקיעים במאה העשרים: "דרכו של ווארן באפט".

כיום אני מרבה לבחון את הגרפים הטכניים, ואם כי אני עדיין ממש טירון בנושא הטכני, זה בהחלט עוזר לקבל החלטות ברכישת או מכירת ניירות ערך.

לכתבות נוספות
לחץ כאן

טלפון 03-5349801       נייד 054-4664151       yoashz@gmail.com

הוקם ופותח על ידי ארטויז'ן בע"מ